Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 20 czerwca 2022 r.

wt., 06/21/2022 - 07:12 -- Gwarant

1.    Polski ład po zmianach – dwa sposoby na rozliczenie składki zdrowotnej

Tagi: Polski ład, składka zdrowotna, 

Liniowcy rozliczą składki w kosztach lub odliczą od dochodu. Pierwszy ze sposobów pozwoli na zmniejszenie wymiaru składki w kolejnym miesiącu.

 

Źródło: Rzeczpospolita Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Zalicz składkę do kosztów, następna będzie niższa

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36532391-zalicz-skladke-do-kosztow-nastepna-bedzie-nizsza

 

2.    Polski ład po zmianach – zmiana formy opodatkowania dostępna tylko raz

Tagi:  Krajowy system e-faktur, KSeF, 

Nowelizacja polskiego ładu w wybranych przypadkach na zmianę formy opodatkowania bądź od połowy 2022 roku, bądź od 2023 z mocą wsteczną za cały rok 2022. Należy jednak pamiętać, że skorzystanie z pierwszej z opcji wykluczy możliwość skorzystania z drugiej.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Polski Ład 2.0: Zmiana formy opodatkowania z pułapką

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8464751,polski-lad-20-zmiana-formy-opodatkowania-ryczalt-zasady-ogolne.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."