Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 7 czerwca 2022 r.

śr., 06/08/2022 - 07:18 -- Gwarant
  1. Wydatki związane z najmem mieszkania można rozliczyć w firmowych kosztach

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, mieszkanie

Jeżeli podatnik wynajmuje mieszkanie w innym mieście z uwagi na bliższy kontakt z kontrahentami, może rozliczyć wydatki na najem w podatkowych kosztach.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Wynajęte mieszkanie wolno rozliczyć w biznesie

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36439001-wynajete-mieszkanie-wolno-rozliczyc-w-biznesie

 

         2.    Przejście z ryczałtu na podatek liniowy pozbawi prawa do ulgi

Tagi:  VAT, puste faktury, 

Możliwość odliczenia od przychodu części zapłaconych składek zdrowotnych dotyczy wyłącznie ryczałtowców oraz przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym. Ryczałtowiec decydujący się na przejście na zasady ogólne nie odliczy od przychodu składki zdrowotnej zapłaconej z góry za miesiące w których będzie korzystał z opodatkowania na zasadach ogólnych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Nie da się odpisać nadpłaconych składek

Link:

https://www.rp.pl/zus/art36462021-nie-da-sie-odpisac-nadplaconych-skladek

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."