Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 1 czerwca 2022 r.

czw., 06/02/2022 - 07:20 -- Gwarant

1.    Ulga termomodernizacyjna jest ściśle związana z osobą podatnika

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, ulga termomodernizacyjna,

Aby skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej faktura musi być wystawiona bezpośrednio na podatnika. Prawo do ulgi termomodernizacyjnej nie jest prawem majątkowym podlegającym dziedziczeniu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Fiskus nie zgadza się na dziedziczenie ulg w PIT

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8430640,fiskus-nie-zgadza-sie-na-dziedziczenie-ulg-w-pit-termomodernizacja.html

 

2.    Ujemna wartość firmy tylko w bilanse

Tagi:  interpretacja indywidualna, rachunkowość, cit, ujemna wartość firmy, 

Ujemna wartość firmy rozliczana jako przychody przyszłych okresów stanowi wyłącznie przychód rachunkowy, nie jest zaś przychodem podatkowym.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Ujemna wartość firmy to przychód bilansowy, lecz nie podatkowy

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8430640,fiskus-nie-zgadza-sie-na-dziedziczenie-ulg-w-pit-termomodernizacja.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."