Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 1 marca 2022 r.

śr., 03/02/2022 - 07:50 -- Gwarant

1.    Darowizna wspólnego mieszkania w połowie bez podatku

Tagi: mieszkanie, darowizna, 

 

Otrzymanie mieszkania od córki i zięcia posiadających po 50% udziałów, będzie w połowie zwolnione od podatku od spadków i darowizn. Odliczeniu podlegać będzie również wartość hipoteki.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Darowizna od zięcia z podatkiem

Link: https://www.rp.pl/podatki/art35756341-darowizna-od-ziecia-z-podatkiem

 

2.    Odpłatne świadczenia powtarzalne w sp. z o.o. z korzyścią – interpretacje potwierdzają

Tagi:  sp. z o.o., 

 

Przychód osiągany z tytułu wykonywania odpłatnych świadczeń powtarzalnych stanowi przychód z innych źródeł. Wynagrodzenie wypłacane z tego tytułu można rozliczyć w kosztach. Nie podlega ono oskładkowaniu (ZUS i składka zdrowotna).

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Polski Ład. Warto jeszcze przez rok skorzystać z art. 176 KSH

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8367116,polski-lad-art-176-ksh-powtarzalne-odplatne-swiadczenia-wspolnikow.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."