Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 10 lutego 2022 r.

pon., 02/14/2022 - 07:16 -- Gwarant

1.    Zmiany w polskim ładzie wprowadzone nowelą KSH

Tagi: Polski ład, składka zdrowotna, 

 

Nowelizacja wprowadza zmianę pozwalającą na uwzględnienie różnic remanentowych przy wyliczeni składki zdrowotnej.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Karolina Mózgowiec

Tytuł: Sejm uchwalił nowelę ustawy Kodeks spółek handlowych. Zmiany dotyczą Polskiego Ładu

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8353378,polski-lad-nowelizacja-kodeks-spolek-handlowych-skladka-zdrowotna.html

 

 

2.    Uwaga na wypłatę zaliczek przy estońskim CIT

Tagi:  eCIT, zaliczka, dywidenda

 

Nie można pomniejszyć podatku dochodowego płaconego przez wspólnika o podatek zapłacony na poziomie spółki, jeżeli spółka wypłaci wspólnikowi  zaliczkę na poczet dywidendy – takie stanowisko zaprezentował dyrektor  KIS. Stan faktyczny dotyczył co prawda przepisów obowiązujących do końca 2021 r., ale specjaliści wskazują na niepewność co do obecnej interpretacji fiskusa.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: W estońskim CIT lepiej wstrzymać się z zaliczkami na dywidendy

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/cit/artykuly/8353476,estonski-cit-zaliczka-na-dywidende-kis.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."