Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 11 maja 2020 r.

śr., 05/13/2020 - 09:41 -- Gwarant

1.    Rozwiązanie umowy najmu łatwiejsze w trakcie pandemii

Tagi: najem, rozwiązanie umowy, kosz uzyskania przychodu,

Chociaż zasadność rozwiązania umowy najmu powodowana dążeniem do zabezpieczenia źródła przychodów często jest przedmiotem sporu między podatnikami a fiskusem, obecna sytuacja gospodarcza raczej nie powinna budzić takich wątpliwości.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Koronawirus: czy zerwanie kontraktu sprzed pandemii może dać koszt
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/305089958-Koronawirus-czy-zerwanie-kontraktu-sprzed-pandemii-moze-dac-koszt.html

2.    Rezygnacja z działalność i opodatkowanie najmu ryczałtem możliwe zdaniem NSA

Tagi: wyrok NSA, najem, ryczałt,

Podatnik który decyduje się na świadczenie usług najmu w ramach działalności gospodarczej, może zmienić zdanie i zdecydować się na 8,5% ryczałt.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Patrycja Dudek
Tytuł: Fiskusowi wystarczy 8,5 proc. podatku od najmu. KIS zmienia interpretację
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1475664,fiskus-kis-najem-nieruchomosci-dzialalnosc-gospodarcza-ryczalt-nsa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."