Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 11 sierpnia 2020 r.

śr., 08/12/2020 - 07:26 -- Gwarant

1.    Fiskus polubił intranet

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT-11,

Skarbówka zgadza się na przekazanie pracownikom PIT-11 za pośrednictwem wewnętrznej sieci pracodawcy, bez konieczności tradycyjnej lub elektronicznej wysyłki.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: PIT-11 pracodawca może udostępniać w firmowym intranecie
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308109926-PIT-11-pracodawca-moze-udostepniac-w-firmowym-intranecie.html

2.    Dla zastosowania stawki 0% przy WDT konieczne jest posiadania statusu podatnika VAT

Tagi: wyrok NSA, WDT, stawka 0%,

Chociaż posiadanie numeru VAT przez nabywcę jest jedynie kryterium formalnym, dla zastosowania stawki 0% przy WDT konieczne jest posiadanie statusu podatnika VAT. Jeżeli więc kontrahent nie posiada nadanego numeru VAT, jego status dla potrzeb WDT należy udowodnić w inny sposób.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Łukasz Zalewski
Tytuł: Niezarejestrowany nabywca nie skorzysta z zerowego VAT
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1488025,zerowy-vat-nabywca-towarow.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."