Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 13 czerwca 2022 r.

wt., 06/14/2022 - 07:09 -- Gwarant

1.    Opłata wstępna z tytułu zawarcia umowy leasingu rozliczana jest jednorazowo

Tagi: PIT, CIT, opłata wstępna, 

Opłata wstępna ma charakter jednorazowy – nie dotyczy całego okresu umowy leasingu, ale wyłącznie faktu jej zawarcia. Z tego też względu można rozliczyć ją w kosztach jednorazowo, w dacie poniesienia. Możliwość rozliczenia wydatku w kosztach nie jest przy tym uzależniona od rozpoznania wydatku jako kosztu bilansowo.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Jańczak

Tytuł: Opłatę wstępną rozlicza się w kosztach jednorazowo

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36487541-oplate-wstepna-rozlicza-sie-w-kosztach-jednorazowo

 

2.    Możliwość odliczenia od przychodu ryczałtowca części składki zdrowotnej może prowadzić do absurdów

Tagi:  Polski Ład, ryczałt, 

Chodzi o art. 11 ust. 1a ustawy ryczałtowej który pozwoli osobie rozliczającej się ryczałtem na odliczenie od przychodu 50% zapłaconej składki zdrowotnej. Wątpliwości dotyczą tego jak odliczona składka wpływać będzie na wyliczenie podstawy dla składki zdrowotnej. Jeżeli bowiem odliczenie wpływać będzie na podstawę wymiaru składki zdrowotnej, jej wyliczenie stanie się praktycznie nie możliwe.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Polski Ład. Nowy kłopot ryczałtowców ze składką zdrowotną

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8452683,polski-lad-klopot-ryczaltowcow-ze-skladka-zdrowotna.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."