Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 14 maja 2020 r.

pt., 05/15/2020 - 07:55 -- Gwarant

1.    Zwolnieni z VAT również mogą być wyłączeni z pomocy w ramach tarczy

Tagi: VAT, tarcza antykryzysowa

Mechanizm mierzenia spadku obrotów opiera się na rejestrach VAT co może wyłączać ze wsparcia podmioty przedmiotowo bądź podmiotowo zwolnione z VAT.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Paweł Rochowicz
Tytuł: Koronawirus. Zwolnienie z VAT a korzystanie ze wsparcia finansowego dla firm
Link: https://www.rp.pl/Finanse/305149995-Koronawirus-Zwolnienie-z-VAT-a-korzystanie-ze-wsparcia-finansowego-dla-firm.html

2.    Wnioski o dofinansowanie z PFR – na co zwrócić uwagę?

Tagi: tarcza finansowa, PFR,

Wnioski składane w podmiotach z reprezentacją wieloosobową wymagają pełnomocnictwa pozostałych członków zarządu. Moment jego przedłożenia został odsunięty w czasie, ale warto zadbać o jego przygotowanie już na etapie składania wniosku.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Remigiusz Markiel
Tytuł: Wnioski o dofinansowanie z "tarczy" pełne pułapek
Link: https://www.prawo.pl/podatki/wniosek-o-dofinansowanie-z-tarczy-opinia-remigiusz-markiel-tla,500247.html

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."