Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 14 sierpnia 2020 r.

pon., 08/17/2020 - 07:09 -- Gwarant

1.    Darowizny w najbliższej rodzinie – fiskus chwyta się wszelkich sposób w celu zakwestionowania ulgi

Tagi:  interpretacja indywidualna, darowizna, rachunek bankowy,

Do skorzystanie ze zwolnienia konieczne jest przelanie środków bezpośrednio z konta darczyńcy na rzecz obdarowanego. Jeżeli na skutek błędu pracownika banku pieniądze zostały najpierw wypłacone z jednego rachunku a następnie wpłacone na rachunek obdarowanego, trzeba będzie zapłacić podatek.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Przemysław Wojtasik
Tytuł: Darowizny w rodzinie: urzędnicy chwytają się każdego pretekstu, aby zakwestionować zwolnienie
Link: https://www.rp.pl/Podatki/308119908-Darowizny-w-rodzinie-urzednicy-chwytaja-sie-kazdego-pretekstu-aby-zakwestionowac-zwolnienie.html

2.    Zróżnicowanie nazw nie zmieni charakteru usług

Tagi: CIT,

Limitu kosztów na usługi niematerialne nabywane wewnątrz grupy nie da się zwiększyć posługując się różnymi nazwami na określenie usług doradczych.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Inna nazwa nie jest gwarancją pełnej korzyści podatkowej
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308119945-Inna-nazwa-nie-jest-gwarancja-pelnej-korzysci-podatkowej.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."