Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 15 maja 2020 r.

pon., 05/18/2020 - 07:38 -- Gwarant

1.    Nie będzie uwolnienia środków z rachunku VAT

Tagi: VAT, rachunek VAT,

MF oficjalnie potwierdziło, że nie zamierza dokonywać uwolnienia środków zgromadzonych na rachunkach VAT. Można jednak wnioskować o uwolnienie środków, a cała procedura przebiegać ma kilkakrotnie szybciej niż przewidziane w ustawie 60 dni.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Zwroty VAT: fiskus odda pieniądze, ale tylko na wniosek
Link: https://www.rp.pl/VAT/305159968-Zwroty-VAT-fiskus-odda-pieniadze-ale-tylko-na-wniosek.html

2.    Korzyści z darowizny w dobie pandemii jednak nie dla wszystkich

Tagi: PIT, CIT, darowizna,

Preferencyjne formy rozliczania darowizn dotyczą jedynie określonej grupy odbiorców (podmioty lecznicze, Agencja Rezerw Materiałowych, Centralna Baza Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych). Korzyści nie da więc dokonania darowizn na rzecz fundacji czy stowarzyszeń. Z preferencji w ogóle nie skorzystają przedsiębiorcy rozliczający się liniowo.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Z odliczeń darowizn na walkę z epidemią trudno skorzystać
Link: https://www.prawo.pl/podatki/ulgi-podatkowe-na-darowizny-na-walke-z-koronawirusem-pit-cit-i,500322.html
 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."