Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 15 maja 2022 r.

pon., 05/16/2022 - 07:14 -- Gwarant

1.    Zwrot za użytkowanie samochodu – przychodu ze stosunku pracy ale bez PIT

 

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, samochód elektryczny, pracownik,

Zwrot wydatków pracownikowi z tytułu wykorzystania w podróży służbowej prywatnego auta o napędzie elektrycznym będzie stanowił przychód ze stosunku pracy przedmiotowo zwolniony z PIT.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Ewa Grobelna

Tytuł: Zwrot za jazdy elektrykiem w całości jest zwolniony z PIT

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36284211-zwrot-za-jazdy-elektrykiem-w-calosci-jest-zwolniony-z-pit

 

2.    Ekwiwalent za pracę zdalną bez PIT

 

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, praca zdalna, 

Pracodawca rekompensujący pracownikowi koszty związane ze świadczeniem pracy zdalnej nie musi potrącać PIT od wypłacanych ryczałtów. Także wtedy kiedy wydatki ponoszone pracowników nie są w żaden sposób ewidencjonowane.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Przedpełska

Tytuł: Ekwiwalent za pracę zdalną nie stanowi przychodu pracownika

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36284221-ekwiwalent-za-prace-zdalna-nie-stanowi-przychodu-pracownika

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."