Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 16 maja 2022 r.

wt., 05/17/2022 - 07:09 -- Gwarant

1.    Estoński CIT- kuriozalna wykładnia fiskusa

Tagi: interpretacja indywidualna, CIT, ryczałt

Podatnik zobowiązany jest do zapłaty podatku od podzielonego zysku do 20 lipca, kiedy więc podatek powinna zapłacić spółka która uchwałę o wypłacie zaliczek podjęła w sierpniu? Według fiskusa w lipcu – tego samego roku.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Estońska pułapka na podatników

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8418309,estonski-cit-pulapka-na-podatnikow-zaliczka-na-dywidende.html

 

2.    Nowelizacja polskiego ładu – dwa terminy do przejścia z ryczałtu na skalę

Tagi:  Polski Ład, 

Ryczałtowcy będą mogli podjąć decyzję o zmianie do 22 sierpnia (wtedy kiedy decydują się na zmianę na skalę od połowy roku), lub w terminie do złożenia rocznego zeznania – na PIT 36 poinformują o wyborze opodatkowana według skali na cały rok 2022.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Zmiana sposobu opodatkowania: dwa terminy, by przejść na skalę

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36298261-zmiana-sposobu-opodatkowania-dwa-terminy-by-przejsc-na-skale

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."