Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 17 czerwca 2022 r.

pon., 06/20/2022 - 07:08 -- Gwarant

1.    Przepisy dotyczące ulgi dla klasy średniej stosujemy także do zagranicznych zarobków

Tagi: PIT, ulga dla klasy średniej, 

Kryterium przychodowe uprawniające do zastosowania ulgi dla klasy średniej dotyczy także do przychodów pracowników osiągniętych w trakcie zagranicznych delegacji.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Do limitu ulgi dla klasy średniej wlicza się zarobki z innego kraju

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36523461-do-limitu-ulgi-dla-klasy-sredniej-wlicza-sie-zarobki-z-innego-kraju

 

2.    Obowiązkowy KSeF zostanie odsunięty w czasie

Tagi:  Krajowy system e-faktur, KSeF, 

Korzystanie z krajowego systemu e-faktur pozostanie dobrowolne prawdopodobnie do końca 2023 roku. Pierwotnie zakładano, że system zacznie funkcjonować jako obowiązkowy od 1 stycznia 2023. Stosowne rozwiązanie uzyskało akceptację Rady UE.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Janina Fornalik

Tytuł: Obowiązkowe faktury ustrukturyzowane przesunięte na 1 stycznia

2024 roku

Link:

https://www.prawo.pl/podatki/obowiazkowe-faktury-ustrukturyzowane-przesuniete-na-1-stycznia,515710.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."