Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 18 maja 2020 r.

wt., 05/19/2020 - 07:47 -- Gwarant

1.    Dla uznania wydatku za koszt wystarczy skan faktury

Tagi: interpretacja indywidualna, podatek dochodowy, koszt uzyskania przychodu,

Fiskus potwierdza, że brak oryginalnej faktury nie jest przeszkodą dla uznania wydatku za koszt, jeżeli podatnik jest w stanie należycie go udokumentować.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Krzysztof Koślicki
Tytuł: Skan faktury wystarczy do udowodnienia kosztu podatkowego
Link: https://www.prawo.pl/podatki/skan-faktury-a-udowodnienie-wydatku-i-kosztu-podatkowego,500324.html

2.    Czy prokuratura ukróci praktyki skarbówki?
Tagi: ordynacja podatkowa

Dwóm pracownikom śląskiej skarbówki postawiono zarzuty dotyczące przestępstwa urzędniczego polegającego na wszczynaniu postępowania karnego skarbowego w celu wstrzymania terminu przedawnienia podatku.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Mateusz Rzemek
Tytuł: Prokurator zajmie się urzędnikami skarbówki, którzy przekroczyli uprawnienia
Link: https://www.rp.pl/Urzednicy/305179928-Prokurator-zajmie-sie-urzednikami-skarbowki-ktorzy-przekroczyli-uprawnienia.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."