Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 18 maja 2022 r.

czw., 05/19/2022 - 07:20 -- Gwarant

1.    Sankcji VAT nie można nakładać automatycznie

Tagi: wyrok WSA, VAT, sankcja, 

Organ podatkowy nie może automatycznie nakładać sankcji VAT w wypadku braku deklaracji bądź zaniżenia VAT należnego (zawyżenia VAT naliczonego). Nałożenia sankcji tym bardzie nie można uzasadnić jeżeli nie w sprawie w ogóle nie doszło do uszczuplenia należności podatkowej.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Michał Wykurz

Tytuł: Sądy administracyjne kwestionują możliwość stosowania sankcji VAT

Link:

https://www.rp.pl/administracja/art36295871-sady-administracyjne-kwestionuja-mozliwosc-stosowania-sankcji-vat

 

2.    Ryczałt 15% - tak dla zatrudnienia, nie dla B2B

Tagi:  Polski Ład, 

Współpraca z osobą wykonującą czynności związane z istotą danego zawodu w ramach umowy o współpracę wyklucza zastosowanie 15% stawki ryczałtu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Umowa B2B wyklucza 15-proc. ryczałt

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8419125,ryczalt-od-przychodow-15-proc-umowa-b2b-zatrudnienie.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."