Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 18 stycznia 2021 r.

pt., 01/21/2022 - 08:03 -- Gwarant

1.    Będzie niższy VAT na żywność

Tagi: tarcza antyinflacyjna, 

 

Posłowie przegłosowali obniżenia VAT (żywność, nawozy, gaz ziemny do 0%, energię elektryczną i cieplną do 5%, paliwa silnikowe do 8%).Obniżka obowiązywać ma od 1 lutego do 31 lipca. Teraz ustawą zajmie  się Senat.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Posłowie za obniżką VAT na żywność i paliwo

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/vat/artykuly/8334721,inflacja-obnizka-vat-stawka-0-na-zywnosc-i-paliwo-w-sejmie.html

 

2.    Jest propozycja na uproszczenie rozliczania składki zdrowotnej

Tagi:  składka zdrowotna, 

 

Rzecznik MŚP zaproponował ażeby przedsiębiorcy mogli opłacać składkę na zasadach uproszczonych – w stałej zryczałtowanej wysokości (składka minimalna). Dopłata następowałaby po złożeniu zeznania rocznego. Do propozycji entuzjastycznie odniosła się prezes ZUS.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Polski Ład. Możliwy zwrot w sprawie składki zdrowotnej

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8334696,polski-lad-skladka-zdrowotna-jakie-zmiany-przepisy.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."