Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 21 grudnia 2021 r.

czw., 12/23/2021 - 08:00 -- Gwarant

1.    Spółki komandytowe  unikną podatku od dywidendy

Tagi: interpretacja ogólna, CIT, dywidenda

 

Minister Finansów wydał interpretację w zakresie opodatkowania zysków wypłacanych na rzecz osób prawnych będących wspólnikami spółki jawnej oraz komandytariuszy. W sytuacji spełnienia warunków określonych w ustawie o CIT dotyczących wysokości udziału oraz czasu posiadania, wypłaty takie będą mogły korzystać ze zwolnienia.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Zwolnienie także w spółkach komandytowych i jawnych

Link: https://www.prawo.pl/podatki/opodatkowanie-dochodow-z-prostytucji,512404.html

 

2.    Spłata byłego wspólnika bez rozliczenia w kosztach

Tagi: wyrok NSA, PIT, spółka cywilna, 

 

Wspólnik byłej spółki cywilnej nie rozliczy w kosztach prowadzenia działalności gospodarczej powstałej na skutek rozwiązania spółki wydatków z tytułu spłaty drugiego wspólnika.

 

 Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Krzysztof Bałękowski

Tytuł: Spłata byłego wspólnika nie jest kosztem bieżącej firmy

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8317062,splata-bylego-wspolnika-spolki-cywilnej-nie-jest-kosztem-uzyskania-przychodow.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."