Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 21 maja 2020 r.

pt., 05/22/2020 - 07:08 -- Gwarant

1.    Rozliczenie zwrotu nienależnie otrzymanych dotacji

Tagi: podatek dochodowy, korekta, przychód

Sposób podatkowego ujęcia zwrotu dotacji uzależniony jest od przyczyn które powodują konieczność zwrotu.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Koronawirus: spory o pobrane dotacje komplikują rozliczenie podatkowe firm
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/305219996-Koronawirus-spory-o-pobrane-dotacje-komplikuja-rozliczenie-podatkowe-firm.html

2.    Dotacje z PFR dla szerszego grona podmiotów

Tagi: tarcza finansowa

PFR zmienił sposób procedowania wniosków, w taki sposób aby o dofinansowanie starać się mogły podmioty rozliczające się w procedurze VAT-marża oraz rozliczające się kwartalnie.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Patrycja Dudek
Tytuł: Metoda kasowa i VAT-marża nie wykluczają już subwencji
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1478138,metoda-kasowa-i-vat-marza-nie-wykluczaja-juz-subwencji.html
 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."