Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 23 maja 2022 r.

wt., 05/24/2022 - 07:21 -- Gwarant

1.    Korekta akcyzy od sprowadzonych aut będzie w końcu możliwa?

Tagi: wyrok WSA, samochód, akcyza, korekta, 

Dotychczasowe stanowisko organów podatkowych i sądów nie było korzystne dla podatników. Wychodziły one bowiem z założenia, że korekty może dokonać tylko organ podatkowy kiedy cena odbiega od wartości rynkowej.

Jeżeli ostatnie orzeczenia WSA znajdą swoje odzwierciedlenia w korzystnych wyrokach NSA, może dojść do odwrócenia niekorzystnego dla podatników trendu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Korekta akcyzy od zagranicznych aut? Sąd jej nie wyklucza

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8423343,korekta-akcyzy-od-zagranicznych-aut-sad-jej-nie-wyklucza.html

 

2.    Na czynności pośrednictwa finansowego trzeba patrzeć szeroko

Tagi:  wyrok NSA, VAT, pośrednictwo finansowe, zwolnienie przedmiotowe,

Fakt iż działania pośrednika ograniczają się jedynie do czynności technicznych w postaci przedstawienia oferty banków, nie oznacza nie pozwala jeszcze na ich wykluczenie z zakresu usług pośrednictwa finansowego – w tym zakresie wystarcza samo stworzenie możliwości kontaktu z instytucją finansową.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Joanna Adamczewska

Tytuł: Pośrednictwo finansowe to nie tylko negocjowanie warunków

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8423576,posrednictwo-finansowe-orzeczenie-naczelnego-sadu-administracyjnego.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."