Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 24 maja 2022 r.

śr., 05/25/2022 - 07:23 -- Gwarant

1.    Koszty także podlegają dziedziczeniu

Tagi: wyrok NSA, PIT, koszt uzyskania przychodu dziedziczenie,

Przedsiębiorca sprzedając wybudowane przez siebie domy jednorodzinne rozliczy w kosztach wydatki na nabycie gruntu poniesione przez zmarłego ojca – przedsiębiorcę.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Joanna Adamowicz

Tytuł: Można dziedziczyć koszt uzyskania przychodu

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8424099,sukcesja-podatkowa-koszt-uzyskania-przychodu.html

 

2.    Będą zmiany w rozliczaniu kilometrówek

Tagi:  PIT, ewidencja przebiegu, 

Oprócz podwyższenia stawki za przejechany kilometr (nie waloryzowanej od 2007 roku), na znaczeniu straci pojemność silnika. O wysokości ryczałtu decydować będzie moc silnika.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Wkrótce kompleksowe zmiany w kilometrówce - o zwrocie przesądzi moc silnika

Link:

https://www.prawo.pl/podatki/kilometrowka-za-uzywanie-prywatnego-samochodu-do-celow-sluzbowych,515282.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."