Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 24 stycznia 2021 r.

wt., 01/25/2022 - 07:38 -- Gwarant

1.    Znamy wysokość składki dla ryczałtowców

 

Tagi: Polski Ład, ryczałt, składka zdrowotna, 

 

335,94 (I), 559,89 (II) oraz 1007,81 (III). Tyle będzie wynosić wysokość składki zdrowotnej dla ryczałtowców w określonych progach. Składka będzie rosła wraz z przekraczaniem kolejnych progów. Możliwe będzie także rozliczanie się w oparciu o roczne przychody z 2021 roku. W obu wypadkach ewentualną niedopłatę uiścimy po rozliczeniu rocznym.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Paulina Szewioła

Tytuł: Składka zdrowotna w górę. Dla niektórych

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8340373,skladka-zdrowotna-ryczalt-2022-polski-lad.html

 

2.    Premier zapowiedział równoległe funkcjonowanie dwóch systemów prawnych

 

Tagi:  Polski Ład

 

Jak stwierdził Premier Mateusz Morawiecki osoby zarabiające poniżej 12.800 brutto mają nie stracić na polskim ładzie. Wykazanie ewentualnej straty względem porządku obowiązującego do końca 2021 roku umożliwi rozliczenie się na starych zasadach. Szczegółów brak.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Mateusz Adamski

Tytuł: Morawiecki zapowiada korekty w Polskim Ładzie

Link: https://www.rp.pl/praca-emerytury-i-renty/art19312761-morawiecki-zapowiada-korekty-w-polskim-ladzie

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."