Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 26 maja 2022 r.

pt., 05/27/2022 - 07:20 -- Gwarant

1.    Ważny wyrok NSA – polisa OC i NNW pracownika nie powoduje powstania przychodu

Tagi: wyrok NSA, PIT, polisa, OC, 

Polisa OC i NNW to korzyść zarówno dla firmy jak i pracownika – jeżeli obowiązek wykupienia polisy wynika wprost z kontraktu zawieranego przez spółkę, nie można mówić o powstaniu przychodu po stronie pracownika.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: NSA wydał ważny wyrok ws. darmowych polis dla pracowników

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36368841-nsa-wydal-wazny-wyrok-ws-darmowych-polis-dla-pracownikow

 

2.    Przychód za rok poprzedni w spółkach komandytowych można liczyć od maja

Tagi:  CIT, mały podatnik, spółka komandytowa, 

Oceniając prawo do opodatkowania 9% stawką CIT, dla określenia przychodu za poprzedni rok podatkowy, spółka komandytowa która stała się podatnikiem CIT od 1 maja 2021 r. przyjmuje okres od maja do grudnia 2021.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Przychody można liczyć od maja 2021 r.

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8426046,podatki-maly-podatnik-spolka-komandytowa-przychody-od-maja-2021.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."