Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 27 kwietnia 2022 r.

czw., 04/28/2022 - 07:49 -- Gwarant

1.    Brak odpowiedzialności wyklucza VAT

Tagi: wyrok NSA, VAT, zarząd, powołanie, 

Osoba powołana na stanowisko członka zarządu nie może być traktowana na gruncie VAT jak przedsiębiorca, jeżeli jej odpowiedzialność ograniczona jest wyłącznie do relacji ze spółką.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: Marginalna odpowiedzialność wyłącza z uznania za VAT-owca

Link: https://www.rp.pl/podatki/art36154871-marginalna-odpowiedzialnosc-wylacza-z-uznania-za-vat-owca

 

2.    Zakup samochodu w procedurze VAT marża wyklucza opodatkowanie PCC

Tagi:  VAT marża, samochód, PCC, 

O zwolnieniu z PCC decyduje opodatkowanie danej czynności VAT bądź zwolnienie jednej ze stron z tego tytułu. Nie ma natomiast znaczenia status stron umowy jako podatników na gruncie VAT.

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Kaźmierski

Tytuł: Zakup samochodu na fakturę VAT-marża bez PCC

Link: https://www.prawo.pl/podatki/zakup-samochodu-na-fakture-vat-marza-a-pcc,514838.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."