Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 27 maja 2022 r.

pon., 05/30/2022 - 07:16 -- Gwarant

1. Ulga mieszkaniowa uwaga na wcześniejszą spłatę kredytu

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, ulga mieszkaniowa, 

Środków ze sprzedaży lokalu na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup nieruchomości może korzystać ze zwolnienia w zakresie w jakim spłacany jest kapitał i odsetki. Nie dotyczy natomiast wszelkich opłat  dodatkowych, w tym za wcześniejszą spłatę kredytu.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Ulga mieszkaniowa obejmuje tylko kredyt, a nie koszty wcześniejszej spłaty

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36379941-ulga-mieszkaniowa-obejmuje-tylko-kredyt-a-nie-koszty-wczesniejszej-splaty

 

2.    Napiwek to nie darowizna – nieuprawniona interpretacja

Tagi:  PIT, napiwek, przychód,  można publikować na www oraz w mediach społecznościowych

Opodatkowanie otrzymanych napiwków uzależnione jest wprost od tego w jaki sposób trafiają do kieszeni kelnera. Nie można jednak przyjąć iż stanowi on darowiznę – jego otrzymanie związane jest wprost z wykonywaną pracą.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Napiwek to nie darowizna – PIT trzeba rozliczyć

Link:

https://www.prawo.pl/podatki/napiwek-to-nie-darowizna-pit-trzeba-rozliczyc,515382.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."