Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 28 kwietnia 2022 r.

pt., 04/29/2022 - 07:21 -- Gwarant

1.    Sprzedaż auta wykupionego z leasingu na starych zasadach bez PIT

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, leasing, 

Organy podatkowe potwierdzają w wydawanych interpretacjach – sprzedaż auta wykupionego z leasingu przed 1 stycznia 2022 r. po pół roku będzie korzystała ze zwolnienia w PIT.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Sprzedaż auta po leasingu bez PIT

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36164631-sprzedaz-auta-po-leasingu-bez-pit

 

2.    Telewizor w firmowych kosztach

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT, koszty uzyskania przychodu

Telewizor zakupiony do prowadzenia wideokonferencji można rozliczyć w kosztach. Odbiornik nie może jednak służyć realizacji celów prywatnych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Fiskus się zgadza, że telewizor jest potrzebny firmie

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36165461-fiskus-sie-zgadza-ze-telewizor-jest-potrzebny-firmie

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."