Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 28 lutego 2022r.

wt., 03/01/2022 - 07:23 -- Gwarant

1.    Nowelizacja polskiego ładu już uchwalona

Tagi: polski ład, 

 

Możliwość złożenia PIT-2 rozciągnięto na wszystkich podatników, oświadczenie będzie można składać w ciągu roku podatkowego (nie zaś jak dotychczas przed wypłatą pierwszego wynagrodzenia).

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Nowelizacja Polskiego Ładu już uchwalona. Co się zmieni?

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8368228,polski-lad-nowelizacja-uchwalona-podwojne-liczenie-zaliczek-na-pit.html

 

 

2.    Niebezpieczny wyrok dla współpracujących z zagranicznymi spółkami

Tagi:  wyrok WSA, CIT, zagraniczny zakład

 

W świetle ostatnich wyroków WSA współpraca z zagraniczną spółką powoduje powstanie zagranicznego zakładu i konieczność płacenia CIT w Polsce. Z wyrokami nie zgadzają się eksperci.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: CIT: Home office może być zagranicznym zakładem

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8368218,cit-podatki-home-office-zagraniczny-zaklad-firma.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."