Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 28 stycznia 2021 r.

pon., 01/31/2022 - 07:38 -- Gwarant

1.  Regulacje z kontrowersyjnego rozporządzenia już w ustawie 

Tagi: PIT, polski ład, 

Ustawa regulująca sposób wyliczenia i terminy poboru zaliczki na PIT została uchwalona w czwartek przez Sejm.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Małgorzata Werner - Woś

Tytuł: Polski Ład. Sejm przyjął ustawę zastępującą rozporządzenie MF z 7 stycznia

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8343923,polski-lad-ustawa-rozporzadzenie-zaliczki-odroczenie.html

 

2.  Weterynarz pominięty w ryczałcie

Tagi:  Polski Ład, ryczałty, 

Świadczenie usług w zakresie opieki zdrowotnej pozwalające na opodatkowanie ryczałtem w wysokości 14% nie obejmuje swym zakresem weterynarzy. Jednocześnie weterynarze nie mogą od 2022 roku opodatkować się ryczałtem 17% zarezerwowanym dla wolnym zawodów. Wszystko wskazuje na to, że przez błąd ustawodawcy, weterynarz powinien opodatkować przychody ryczałtem 8,5%.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Tomasz Ciechoński

Tytuł: Kolejna pomyłka w Polskim Ładzie. Zapomniano o weterynarzach

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8344374,polski-lad-ryczalt-ustawa-weterynarz-co-sie-zmieni-pomylka-blad.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."