Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 3 lipca 2020 r.

pon., 07/06/2020 - 08:00 -- Gwarant

1.    Przedsiębiorca rozliczy budowę domu w kosztach

Tagi:  interpretacja indywidualna, PIT

Przedsiębiorca który finansuje budowę domu może dokonywać odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej budynku odpowiadającej stosunkowi powierzchni wykorzystywanej do działalności gospodarczej do powierzchni całkowitej.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Monika Pogroszewska
Tytuł: Budowa domu jednorodzinnego w kosztach podatkowych firmy
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307039961-Budowa-domu-jednorodzinnego-w-kosztach-podatkowych-firmy.html

2.    Nie każdy zakup laptopa da się rozliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej

Tagi: PIT, ulga rehabilitacyjna, laptop,

Tylko sprzęt spełniający indywidualne kryteria, który faktycznie ułatwia niepełnosprawnemu wykonywanie czynności życiowych można rozliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Źródło: Prawo.pl
Autor: Wiesława Moczydłowska
Tytuł: Nie każdy laptop da prawo do ulgi rehabilitacyjnej w PIT
Link: https://www.prawo.pl/podatki/zakup-laptopa-i-komputera-a-prawo-do-ulgi-rehabilitacyjnej,501427.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."