Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 30 lipca 2020 r.

pt., 07/31/2020 - 07:23 -- Gwarant

1.    Kosztu wykorzystania cudzych utworów nie rozliczymy w działalności operacyjnej

Tagi:  wyrok WSA, CIT, opłata licencyjna,

Odsprzedaż licencji nie może być rozliczona w ramach działalność operacyjnej – zdaniem WSA w Warszawie uzyskany w ten sposób przychód jest przychodem z kapitałów pieniężnych.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: CIT: odsprzedaż licencji to zysk z kapitałów pieniężnych - wyrok WSA
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307309990-CIT-odsprzedaz-licencji-to-zysk-z-kapitalow-pienieznych---wyrok-WSA.html

2.    Pieniądze z OFE i ZUS bez podatku

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, podział majątku, OFE, ZUS,

Otrzymanie na skutek podziału wspólnego majątku części środków gromadzonych przez współmałżonka w ramach OFE oraz na subkoncie ZUS, nie będzie opodatkowana PIT.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autor: Agnieszka Pokojska
Tytuł: Pieniądze byłego męża z OFE i ZUS są bez PIT
Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1487268,rozwod-pieniadze-z-ofe-i-zus-podatek.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."