Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 31 maja 2022 r.

śr., 06/01/2022 - 07:13 -- Gwarant

1.    Sprzedaż artykułów żywnościowych a gastronomia – gdzie leży granica? (kasy online)

Tagi: interpretacja indywidualna, VAT, gastronomia, kasa online,

Nie każdy produkt przeznaczony bezpośrednio do spożycia to posiłek – jeżeli działalności podatnika nie stanowi usług związanych z wyżywieniem a punkt sprzedażowy nie jest stacjonarną placówką gastronomiczną, nie ma obowiązku ewidencjonowania sprzedaży z wykorzystaniem kas online.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Wiesława Moczydłowska

Tytuł: Kasy online – kiedy sprzedaż, a kiedy już gastronomia?

Link:

https://www.prawo.pl/podatki/sprzedaz-pieczywa-i-ciastek-kasy-online-w-gastronomii,515404.html

 

2.    Ostatni dzwonek dla możliwości pełnego wykorzystania amortyzacji przy zakupie auta

Tagi:  amortyzacja, samochód firmowy 

Od 2026 roku możliwość amortyzacji auta zostanie uzależniona od spełniania określonych norm emisyjności, a podstawowy limit zostanie obniżony ze 150 do 100 tys. złotych. Chociaż przepisy przejściowe mają umożliwiać rozliczanie zakupu na dotychczasowych zasadach w wypadku pojazdów nabytych przed dniem wejścia regulacji w życie, nie ma pewności czy w takim kształcie się utrzymają.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki

Tytuł: Ostatni moment na zakup firmowego samochodu i skorzystanie z amortyzacji

Link:

https://www.prawo.pl/podatki/amortyzacja-firmowego-samochodu-ograniczona-od-2026-roku,515387.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."