Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 4 lutego 2022 r.

pon., 02/07/2022 - 07:14 -- Gwarant

1.    Jeżeli przyczyną błędu była awaria nie można mówić o oszustwie

Tagi: Wyrok NSA, VAT, sankcja

 

Błąd w rozliczeniach VAT spowodowany awarią programu księgowego nie może być traktowany jak oszustwo i skutkować sankcją w VAT. Tym bardziej, jeżeli podatnik sam ujawnia błędy i składa korektę deklaracji.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Wiesława Moczydłowska

Tytuł: NSA: Błąd programu księgowego to nie oszustwo

Link: https://www.prawo.pl/podatki/blad-programu-ksiegowego-to-nie-oszustwo-nsa,513265.html

 

2.    Darowizna mieszkania rodzicom bez podatku

Tagi:  wyrok NSA, ryczałt, działalność, amortyzacja, 

 

Darowizna mieszkania objętego ustrojem wspólności majątkowej dokonywana za zgodą współmałżonka nie będzie objęta podatkiem od spadków i darowizn. Współmałżonek nie będzie w takiej sytuacji stroną umowy darowizny.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Wiesława Moczydłowska

Tytuł: Mieszkanie małżonków podaruje rodzicom bez podatku tylko syn lub córka

Link: https://www.prawo.pl/podatki/darowizna-mieszkania-na-rzecz-rodzicow-z-majatku-wspolnego,513278.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."