Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 6 czerwca 2022 r.

wt., 06/07/2022 - 07:16 -- Gwarant

1.    Zmiany w polskim ładzie od 1go lipca – co proponuje senat?

Tagi: Polski Ład, 

 

Podniesienie wysokości odpisu na organizacje pożytku publicznego z 1 do 1,5% oraz możliwość uwzględnienia w wyliczeniu podstawy do składki zdrowotnej straty z lat ubiegłych i ulgi na złe długi. Senat zajmie się poprawkami 8 czerwca.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Większa ulga dla samotnych rodziców i odpis na dobroczynność

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36446681-wieksza-ulga-dla-samotnych-rodzicow-i-odpis-na-dobroczynnosc

 

2.    TSUE zajmie się kwestią odpowiedzialności za wystawienie fałszywej faktury

Tagi:  VAT, puste faktury, 

TSUE ma rozstrzygnąć czy odpowiedzialność finansowa z tytułu VAT w związku z wystawioną fakturą obciąża pracownika który wystawił fakturę czy też zatrudniającego go pracodawcę.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Wiesława Moczydłowska

Tytuł: TSUE wyjaśni, kto odpowiada za puste faktury? Pracownik czy spółka?

Link:

https://www.prawo.pl/podatki/kto-odpowiada-za-puste-faktury-pracownik-czy-spolka,515434.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."