Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 6 maja 2022 r.

pon., 05/09/2022 - 08:11 -- Gwarant

1.    Wynagrodzenie za nieprzepisowe rozwiązanie poza kosztami

Tagi: wyrok WSA, koszty uzyskania przychodu, 

Pracodawca nie rozliczy w kosztach odszkodowania wypłaconego byłemu pracownikowi za niezgodne z prawem rozwiązanie umowy, nawet jeżeli do jego wypłaty dojdzie na skutek ugody.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: Sąd: działań sprzecznych z prawem nie da się rozliczyć podatkowo

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36239691-sad-dzialan-sprzecznych-z-prawem-nie-da-sie-rozliczyc-podatkowo

 

2.    Były prezes odpowie także za sankcję VAT

Tagi:  wyrok NSA, zarząd, odpowiedzialność, 

Sankcyjny VAT którego obowiązek zapłaty powstaje na skutek wystawiania pustych faktu nosi wszelkie cechy podatku. Ocena stanu niewypłacalności spółki powinna odnosić się również do okresów w którym wystawiane były puste faktury.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: Prezes firmy może odpowiadać również za sankcyjny VAT

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36239701-prezes-firmy-moze-odpowiadac-rowniez-za-sankcyjny-vat

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."