Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 7 lutego 2022 r.

wt., 02/08/2022 - 07:31 -- Gwarant

1.    Zapowiedziano kolejną nowelizację polskiego ładu

 

Tagi: Polski ład, 

 

Ulga dla klasy średniej ma objąć zleceniobiorców, emerytów i nauczycieli akademickich, w podstawie wymiaru składki zdrowotnej będzie można uwzględniać różnice remanentowe. Regulacje dotyczące prowadzenia ewidencji w formie elektronicznej i jej przesyłania, które pierwotnie miały wejść w życie od stycznia 2023 r. również mają zostać odsunięte w czasie.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Łukasz Zalewski

Tytuł: Będzie kolejna nowelizacja Polskiego Ładu

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8350593,polski-lad-nowelizacja-ustawa-skladka-zdrowotna-ulga-dla-klasy-sredniej.html

 

2.    Obniżenie stawek amortyzacji również wstecz

Tagi:  wyrok NSA, amortyzacja, 

 

„Jeżeli dokonujemy wykładni gramatycznej art. 16i ust. 5 ustawy o CIT, z uwzględnieniem wyłącznie jego treści, to stwierdzenie, że zmiany stawki dokonuje się, począwszy od miesiąca, w którym środki te zostały wprowadzone do ewidencji, jednoznacznie wskazuje, że można dokonać zmian wstecz i to do samego początku” – orzekł NSA

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Krzysztof Bałękowski

Tytuł: Stawki amortyzacji można obniżać również wstecz

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8350608,amortyzacja-srodkow-trwalych-wsteczne-obnizenie-stawek.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."