Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 8 czerwca 2022 r.

czw., 06/09/2022 - 07:39 -- Gwarant

1.    Kolejny kiks w polskim ładzie – tym razem z korzyścią dla podatników podatku liniowego

Tagi: Polski ład, podatek liniowy, składka zdrowotna, 

Składka zdrowotna opłacona przez liniowców, która do kwoty 8700 rocznie stanowić będzie koszt uzyskania przychodu, będzie podlegała kolejnej preferencji czyli odliczeniu od dochodu. Omyłkowo – bowiem intencją ustawodawcy było umożliwienia podatnikom odliczenia składki w ramach kosztu bądź od dochodu, zamiast tego przysługiwać będą dwie ulgi. Ażeby skorzystać z preferencji należy osiągnąć jednak odpowiednie dochody – odliczeniu od dochodu podlegać będzie bowiem składka w limicie 8700 rocznie w kwocie w jakiej nie została zaliczona wcześniej do KUP.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Liniowcy skorzystają podwójnie. Przez błąd w korekcie Polskiego Ładu

Link:

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8442058,polski-lad-wpadki-liniowcy-skorzystaja-podwojnie-skladka-zdrowotna-odliczenie.html

 

2.    Prawo do opodatkowania podatkiem liniowym podlega dziedziczeniu

Tagi:  wyrok NSA, podatek liniowy,

Spadkobierca dziedziczący prawa związane z uczestnictwem zmarłego w spółce komandytowej dziedziczy również prawo do opodatkowania podatkiem liniowym. Jeżeli ten ostatni złożył skutecznie oświadczenie o wyborze opodatkowania podatkiem liniowym, to spadkobierca również skorzysta z podatku liniowego.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: Liniową stawkę można „odziedziczyć” po zmarłym wspólniku

Link:

https://www.rp.pl/podatki/art36472521-liniowa-stawke-mozna-odziedziczyc-po-zmarlym-wspolniku

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."