Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z 8 lutego 2022 r.

śr., 02/09/2022 - 07:25 -- Gwarant

1.    Wynagrodzenie za świadczenia niepieniężne w kosztach spółki

Tagi: CIT, PIT, wspólnik, 

 

Wynagrodzenie wypłacane wspólnikom z tytułu wykonywania przez nich na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych (art. 176 KSH), będzie stanowiło dla spółki koszt uzyskania przychodu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Wynagrodzenie wspólników jest kosztem dla spółki

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8352109,wynagrodzenie-wspolnikow-koszt-dla-spolki.html

 

2.    Finansowanie kosztów dojazdu bez przychodu dla pracownika

Tagi:  wyrok NSA, amortyzacja, 

 

Pracownicy podatnika, którym organizuje on przejazd z miejsca zamieszkania do miejsca pracy nie ponoszą z tego tytułu jakiegokolwiek przysporzenia. Zgodnie z wyrokiem TK z 2013 o świadczeniach nieodpłatnych, nie może być mowy o przysporzeniu po stronie pracownika, jeżeli pracodawca nie prowadzi szczegółowej ewidencji umożliwiającej określenie wysokości osiąganej przez niego korzyści.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Krzysztof Bałękowski

Tytuł: Bez ewidencji nie ma przychodu z nieodpłatnych świadczeń

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8350599,ewidencja-przychody-z-nieodplatnych-swiadczen.html

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."