Polski English

najważniejsze informacje prasowe z 8 maja 2020 r.

śr., 05/13/2020 - 09:37 -- Gwarant

1.    Tarcza finansowa – luka w przepisach utrudnia uzyskanie wsparcia vatowcom

Tagi: VAT, tarcza finansowa

Przepisy eliminują z grona uprawnionych podmioty rozliczające się z VAT kwartalnie. Trudności odczują również podmioty otrzymujące od kontrahenta zaliczki.
Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Paweł Rochowicz
Tytuł: Tarcza antykryzysowa: niektórzy podatnicy VAT nie mogą skorzystać ze wsparcia
Link: https://www.rp.pl/Postepowanie-podatkowe/305089953-Tarcza-antykryzysowa-niektorzy-podatnicy-VAT-nie-moga-skorzystac-ze-wsparcia.html

2.    Cesja leasingu operacyjnego z podatkową pułapką

Tagi: leasing operacyjny, wartość rezydualna, wykup, można publikować na www oraz w mediach społecznościowych

Podstawowy okres trwania umowy nie ulega zmianie jedynie w sytuacji kiedy na skutek cesji dochodzi jedynie do zastąpienia jednej strony umowy przez inny podmiot. Jakiekolwiek szersze zmiany powodują, że dla organów podatkowych jest to nowa umowa.

Źródło: Rzeczpospolita
Autor: Aleksandra Tarka
Tytuł: Koronawirus: firmy, które przejęły leasing, wpadły w pułapkę podatkową
Link: https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/305059900-Koronawirus-firmy-ktore-przejely-leasing-wpadly-w-pulapke-podatkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."