Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 1 października 2021 r.

pon., 10/04/2021 - 07:08 -- Gwarant

1.    Polski ład uchwalony przez sejm, ale ostateczny kształt nadal nieznany

 

Tagi: Polski Ład, 

 

Rzecznik MSP proponuje wprowadzenie jednolitej stawki dla ryczałtowców i podniesienie składki dla przedsiębiorców poprzez naliczanie jej od 100% średniego wynagrodzenia, ale z możliwością odliczenia od podatku.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: PAP

Tytuł: Rzecznik MŚP proponuje poprawki do Polskiego Ładu

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8259666,rzecznik-msp-proponuje-poprawki-do-polskiego-ladu.html

 

 

2.    Przedawnienie nie oznacza jeszcze powstania przychodu

 

Tagi:  wyrok NSA, 

 

Tak długo jak wierzyciel może dochodzić spłaty wierzytelności, u dłużnika nie powstanie przychód podlegający opodatkowaniu.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor:  Mariusz Szulc

Tytuł: Przedawnienie długu nie generuje PIT

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8258944,przedawnienie-dlugu-pit-nsa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."