Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 10 stycznia 2022 r.

wt., 01/11/2022 - 07:32 -- Gwarant

1.    Rozporządzenie do polskiego ładu przysporzy obowiązków biurom rachunkowym

 

Tagi: polski ład, rozporządzenie, ulga dla klasy średniej, 

 

Przepisy rozporządzenia do polskiego ładu precyzujące zasady rozliczania ulgi dla klasy średniej dla pracowników, nakazują porównywanie zaliczki na podatek za dany miesiąc wyliczanej zgodnie z przepisami z wyliczeniem według przepisów obowiązujących w roku ubiegłym.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Polski Ład. Rok ma 12 miesięcy, ale obliczyć trzeba 24 zaliczki

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8329418,polski-lad-dwukrotne-liczenie-zaliczki-podatek-dochodowy.html

 

2.    Niebawem czas na decyzję co do wyboru sposobu opodatkowania

 

Tagi:  podatek dochodowy, 

 

Co do zasady decyzja o wyborze metody opodatkowania powinna zapaść do 20 lutego, jednak osoby rezygnujące z karty podatkowej powinny powiadomić właściwego naczelnika urzędu skarbowego do 20 stycznia. Brak informacji skutkować będzie wyborem opodatkowania na zasadach ogólnych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Przedsiębiorco, powiadom fiskusa, jak chcesz się rozliczać

Link: https://www.rp.pl/podatki/art19265661-przedsiebiorco-powiadom-fiskusa-jak-chcesz-sie-rozliczac

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."