Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 12 sierpnia 2021 r.

pt., 08/13/2021 - 07:25 -- Gwarant

1.    Nieopodatkowana pożyczka – bez PIT

 

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, pożyczka, 

 

Co do zasady pożyczka jest umową nieodpłatną – otrzymanie w jej ramach środków pieniężnych bez oprocentowania, od najbliższej rodziny, nie będzie wiązało się z powstaniem przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Przemysław Wojtasik

Tytuł: Pożyczka od ciotki nie jest przychodem

Link:https://www.rp.pl/Podatki/308129992-Pozyczka-od-ciotki-nie-jest-przychodem.html

 

 

2.    Najem nie pogrzebie szansy na ulgę mieszkaniową

 

Tagi:  interpretacja ogólna, PIT, ulga mieszkaniowa,  

 

Konieczność świadczenia pracy z innego miejsca niż miejsce zamieszkania, spowodowana COVID i związane z tym wynajęcie mieszkania, które zakupione zostało dla realizacji celów mieszkaniowych, nie pozbawia prawa do ulgi.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:  Monika Pogroszewska

Tytuł: Ulga mieszkaniowa: wynajem lokalu w czasie pandemii nie pozbawi prawa do zwolnienia z podatku - interpretacja podatkowa

Link:https://www.rp.pl/Podatki/308119989-Ulga-mieszkaniowa-wynajem-lokalu-w-czasie-pandemii-nie-pozbawi-prawa-do-zwolnienia-z-podatku---interpretacja-podatkowa.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."