Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 13 grudnia 2021 r.

wt., 12/14/2021 - 08:33 -- Gwarant

1.    Limit płatności gotówkowej w stosunkach B2C I B2C dopiero od 2023 roku

Tagi: Polski Ład, płatności gotówkowe, 

 

Zmiana została wprowadzona nowelizacją przepisów o podatku akcyzowym wprowadzającą tzw. tarczę antyinflacyjną. Na chwilę obecną ustawa została uchwalona przez sejm. Zmiany nie dotyczą zapisów obligujących przedsiębiorców do zapewnienia możliwości płatności elektronicznych.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Mariusz Szulc

Tytuł: Podatkowy atak na płatności gotówką został przesunięty o rok

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8308116,polski-lad-leasing-pit-vat-sprzedaz-samochodu.html

 

 

2.    Zwrot nakładów bez podatku

Tagi: PIT, zwrot nakładów,

 

Zwrot nakładów na nieruchomość, uzyskanych na drodze sądowej od byłego partnera, nie będzie podlegał opodatkowaniu PIT.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Wywalczony zwrot nakładów to nie przychód

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8312667,zakaz-platnosci-gotowkowych-przedsiebiorcy-konsumenci-sejm-polski-lad.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."