Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 13 października 2021 r.

czw., 10/14/2021 - 07:53 -- Gwarant

1.    Pożyczka poza rodziną również może być bez podatku

 

Tagi: PCC, pożyczka, interpretacja indywidualna, 

 

Nieoprocentowana pożyczka od niespokrewnionych osób nie będzie wiązała się z powstaniem przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń.

 

 Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Skarbówka: pożyczka od znajomego bez podatku

Link:https://www.rp.pl/podatki/art19010111-skarbowka-pozyczka-od-znajomego-bez-podatku

 

 

2.    Spółka cicha – jak zakwalifikować przychodu z udziału?

 

Tagi:  wyrom NSA, spółka cicha, 

 

Wspólnik spółki cichej, który wniósł do wspólnego przedsięwzięcia wkład pieniężny, osiąga przychód z innych źródeł, nie zaś z kapitałów pieniężnych.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor:  Mariusz Szulc

Tytuł: Dofinansowanie działalności spółki nie może być uznane za pożyczkę

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8270208,dofinansowanie-dzialalnosci-spolki-nie-moze-byc-uznane-za-pozyczke.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."