Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 13 stycznia 2022r.

pt., 01/14/2022 - 07:27 -- Gwarant

1.    Kolejna luka dotycząca składki zdrowotnej

Tagi: polski ład, składka zdrowotna, 

 

Prokurent nawet jeżeli podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu nie zapłaci składki zdrowotnej. Powód? Art. 83 ust. 2 ustawy o świadczeniach który mówi, że w przypadku nieobliczanie zaliczki przez płatnika składka wynosi 0 zł. O tym, że przychody osiągane przez prokurenta zaliczane są do przychodów z innych źródeł od których nie pobiera się zaliczki wielokrotnie wypowiadały się organy podatkowe.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Katarzyna Jędrzejewska

Tytuł: Polski Ład: Składka zdrowotna z kolejną dziurą

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8331944,polski-lad-skladka-zdrowotna-zaliczka-na-pit-prokurenci.html

 

2.    Podatek od spadków i darowizn – dla skorzystania z ulgi konieczne jest faktyczne zamieszkanie

Tagi:  Spadek, 

 

Skorzystanie z ulgi mieszkaniowej o której mowa w ustawie o spadku i darowizn warunkowane jest faktycznym zamieszkaniem obdarowanego w darowanej nieruchomości. Sam meldunek i przebywanie w mieszkaniu raz w tygodniu nie stanowią wystarczającej przesłanki do skorzystania z ulgi.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Krzysztof Bałękowski

Tytuł: Podatek od spadków i darowizn. Meldunek i weekendowe wyjazdy to za mało przy uldze mieszkaniowej

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8332011,podatek-od-spadkow-i-darowizn-mieszkanie-meldunek.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."