Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 14 grudnia 2021 r.

śr., 12/15/2021 - 08:22 -- Gwarant

1.    Wydatki na perfumy w firmowych kosztach

Tagi: wyrok NSA, PIT, koszty uzyskania przychodu, KUP, 

 

Bloger zajmujący się recenzowaniem perfum może rozliczyć wydatki na ich zakup w firmowych kosztach. Stanowisko NSA jest o tyle istotne, że organy podatkowe konsekwentnie takiego prawa odmawiają.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Kaźmierski

Tytuł: Perfumy mogą być kosztem podatkowym

Link: https://www.prawo.pl/podatki/czy-zakup-perfum-moze-byc-kosztem-uzyskania-przychodu,17421.html

 

2.    Rząd szykuje wielofunkcyjną aplikację dla przedsiębiorców

Tagi: PIT, 

 

Za pośrednictwem portalu gov.pl w ciągu najbliższych lat, podatnicy posiadający profil zaufany zyskają możliwość korzystania ze wzorców umów oraz elektronicznego ich podpisywania. Aplikacja ma również wspomagać podatnika w rozliczaniu podatku i składek na ubezpieczenie, czy wydawaniu świadectw pracy.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Mateusz Rzemek

Tytuł: Rząd szykuje program dla mikrofirm. Rozliczy podatki i składki ZUS

Link: https://www.rp.pl/prawo-w-firmie/art19190691-rzad-szykuje-program-dla-mikrofirm-rozliczy-podatki-i-skladki-zus

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."