Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 14 października 2021 r.

pt., 10/15/2021 - 07:40 -- Gwarant

1.    Zmiana KKS nie przekreśla możliwości elektronicznego czynnego żalu

 

Tagi: KKS, czynny żal

 

Chodzi o treść przepisu art. 16 ust. 4 KKS mówiącą, że czynny żal wnosi się na piśmie lub ustnie do protokołu. Zdaniem MF, nie przekreśla to możliwości złożenia czynnego żalu w formie elektronicznej.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Czynny żal można nadal składać przez internet

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8270911,czynny-zal-procedury-podatkowe-kodeks-karny.html

 

 

2.    VAT od najmu kwater dla pracowników – jest interpretacja ogólna

 

Tagi:  VAT, najem, interpretacja ogólna

 

Wynajem nieruchomości na rzecz firmy, która udostępnia ją dla celów mieszkaniowych własnym pracownikom, opodatkowany jest według stawki 23%.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor:  Agnieszka Pokojska

Tytuł: Minister porządkuje chaos w sprawie VAT od najmu

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8270990,ministerstwo-finansow-vat-od-najmu.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."