Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 18 sierpnia 2021 r.

czw., 08/19/2021 - 07:23 -- Gwarant

1.    Powrót do kraju nie oznacza konieczności składania PIT

 

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, praca, 

 

Podatnik powracający do kraju z pobytu za granicą gdzie świadczył pracę przez cały poprzedni rok, nie musi składać PIT w Polsce.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Monika Pogroszewska

Tytuł: Długotrwały pobyt za granicą może oznaczać zwolnienie ze składania PIT-u w Polsce

Link:https://www.rp.pl/Podatki/308179900-Dlugotrwaly-pobyt-za-granica-moze-oznaczac-zwolnienie-ze-skladania-PIT-u-w-Polsce.html

 

 

2.    Strata poniesiona bez winy podatnika – w kosztach

 

Tagi:  interpretacja indywidualna, CIT, koszty uzyskania przychodu

 

Strata powstała na skutek rozwiązania umowy, wynikająca z niezamortyzowanej części nakładów poniesionych na nieruchomość w związku z wytworzeniem środka trwałego, może być rozliczona w kosztach.

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:  Wioletta Kosińska

Tytuł: Strata w nakładach na środki trwałe

Link:https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/308179970-Strata-w-nakladach-na-srodki-trwale.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."