Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 20 grudzień 2021 r.

wt., 12/21/2021 - 07:23 -- Gwarant

1.    Prostytucja bez PIT, ale VAT może być ciężko uniknąć

Tagi: interpretacja indywidualna, PIT, prostytucja, 

 

Organ podatkowy zgodził się w wnioskodawcą w jednej z wydanych ostatnio interpretacji, że przychód z nierządu, nie będzie podlegał opodatkowaniu PIT jako przychód z działalności, ani nie będzie zagrożony opodatkowaniem sankcyjną stawką 75%. Przychód taki może podlegać jednak opodatkowaniu, jeżeli został uzyskany w kraju gdzie prostytucja może być przedmiotem prawnie skutecznej umowy. Jak wskazuje orzecznictwo TSUE, przychody takie mogą też podlegać opodatkowaniu VAT.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Wiesława Moczydłowska

Tytuł: Najstarszy zawód świata bez PIT, ale z ryzykiem opodatkowania VAT

 

Link: https://www.prawo.pl/podatki/opodatkowanie-dochodow-z-prostytucji,512404.html

 

 

2.    Drukarek nie trzeba integrować z terminalem

Tagi: VAT, kasa fiskalna online, drukarka fiskalna

 

Obowiązek zintegrowania z terminalem płatniczym dotyczy jedynie kas fiskalnych online i nie obejmuje swoim zakresem drukarek fiskalnych.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska

Tytuł: Drukarka to nie to samo co kasa. Nie trzeba jej integrować z terminalem

 

 

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/vat/artykuly/8317493,kasy-fiskalne-online-z-terminalem-platniczym.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."