Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 21 październik 2021 r.

pt., 10/22/2021 - 07:16 -- Gwarant

1.    Amortyzacja samochodów od 2025 roku będzie mocno ograniczona

 

Tagi: podatek dochodowy, samochód, amortyzacja, 

 

Samochody elektryczne będą mogły być amortyzowane na dotychczasowych zasadach (limit 225 tysięcy). Amortyzacja pojazdów o napędzie innym niż elektryczny limitowana będzie normami emisyjnymi i limitowana będzie do 150 lub 100 tysięcy złotych. Zmiany miałyby objąć jedynie pojazdy przyjęte do użytku po wejściu w życie nowych przepisów.

 

Źródło: Prawo.pl

Autor: Krzysztof Koślicki Tytuł: Rząd ograniczy odpisy amortyzacyjne od niektórych samochodów

Link:https://www.prawo.pl/podatki/amortyzacja-samochodow-firmowych-po-zmianach,511288.html

 

 

2.    Limit amortyzacji nie dotyczy jedynie wartości samej raty

 

Tagi:  podatek dochodowy, leasing

 

Uwzględniając kwotę raty leasingowej która miałaby podlegać rozliczeniu w kosztach, trzeba brać pod uwagę także opłatę końcową związaną z  wykupem auta.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: Agnieszka Pokojska Tytuł: Wartość auta to nie tylko raty i opłata wstępna

Link:https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8275956,rata-leasingowa-koszty-podatkowe-wartosc-auta.html

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."