Polski English

Najważniejsze informacje prasowe z dnia 23 listopad 2021 r.

czw., 12/09/2021 - 07:31 -- Gwarant

1.    Koszty zatrudnienia na czarno poniesie pracodawca

Tagi: polski ład, zatrudnienie, 

 

Dodatkowo za każdy miesiąc zatrudniania na czarno pracodawca zostanie obciążony karą finansową w wysokości miesięcznego, minimalnego wynagrodzenia. Pracodawcy zatrudniający na czarno w stosunku do których nie wszczęto postępowań do końca 20221 roku, mieliby zostać objęci abolicją

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Autor: PAP

Tytuł: Polski Ład: Konsekwencje zatrudnienia na czarno poniesie pracodawca, a nie pracownik

Link: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8297000,polski-lad-praca-na-czarno-abolicja-podatki.html

 

2.    Spłata małżona zagwarantuje prawo do ulgi mieszkaniowej

Tagi: wyrok NSA, podatek dochodowy, ulga mieszkaniowa, 

 

Podatnik sprzedający mieszkanie w celu spłaty współmałżonka i zachowania prawa do domu, realizuje własne cele mieszkaniowe. Przychód ze sprzedaży mieszkania będzie więc objęty ulgą mieszkaniową

 

Źródło: Rzeczpospolita

Autor: Aleksandra Tarka

Tytuł: NSA: Rozliczenia rozwodowe z ulgą mieszkaniową

Link: https://www.rp.pl/nieruchomosci/art19125581-nsa-rozliczenia-rozwodowe-z-ulga-mieszkaniowa

 

SIMEX

Zespół biura rachunkowego „GWARANT” to specjaliści z ogromnym doświadczeniem zawodowym.  Jeśli szukasz kompleksowej merytorycznej obsługi i współpracy opartej na wzajemnym zaufaniu - skontaktuj się z biurem GWARANT

Flex Work Sp. z o.o.

"Nasze doświadczenie we współpracy z firmą Gwarant pokazuje, że to Partner godny zaufania. Rekomendujemy usługi Biura Rachunkowego Gwarant"

BELSE  Sp. z o.o.

"Pragniemy wyrazić uznanie dla biura rachunkowego Gwarant za długoletnią, profesjoanalną oraz solidną obsługę księgową naszej spółki. Pracownicy biura odznaczają się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem i rzetelnością."

SPETECH Sp. z o.o.

"Z przyjemnością rekomendujemy usługi świadczone przez biuro rachunkowe Gwarant, które prowadzi nasze księgi rachunkowe od ponad 18 lat w sposób rzetelny, zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, co potwierdzają przeprowadzane w naszej spółce coroczne audyty biegłego rewidenta oraz kontrole podatkowe."

Aesseal Polska Sp. z o.o.

"AESSEAL Polska korzysta z usług firmy Gwarant od początku swej działalności rozpoczętej w Polsce w 2005 roku. Gwarant zapewnia nam sprawną i rzetelną obsługę księgową wraz ze wsparciem w nadążaniu za zmieniającymi się przepisami. Polecam."

S-labs Sp. z o.o.

“Working with Gwarant is pure joy! The team is exceptionally professional, our accountant acts in no time, and we can always rely on her.

We whole-heartedly recommend the office!”

SFG Holding s.r.o.

"Based on our long-year pending cooperation - professional, reliable and willing partner."